środa, 31 sierpnia 2016

Motyl, Tamta dziewczyna i New Age

Długo się wahałem nad napisaniem tego postu. Zawiera on prywatne zdarzenia z mojego życia i nie wiem w ogóle co z tego wyniknie. Zapinamy pasy i trzymamy się mocno.

Około dwóch miesięcy temu dostałem takiego tweeta na twitterze:

W tweecie jest dwa razy po trzy wykrzykniki oraz dwanaście jedynek, co może symbolizować trójcę świętą oraz dwunastu apostołów albo dwanaście miesięcy.

Wyraźny przekaz wiadomości, aby nie zabijać. Czym są motyle?

Utwór "Tamta dziewczyna" Sylwii Grzeszczak. Niby nic dziwnego, ale w teledysku znajdują się motyle - co drażniło niektórych słuchaczy.

Opowiadam Wam pewne zajście, które miało miejsce w moim życiu. (z motylami w tle) Pytanie jest zasadnicze: Co symbolizuje motyl?

Istnieją dwie szkoły, żeby odpowiedzieć na to pytanie.

Jedna ze szkół odpowiada, że motyl to symbol szczęścia i wolności. Czy ja w to wierzę? Oczywiście, że nie.

Druga szkoła odpowiada na to pytanie jasno i klarownie: "Motyl jest symbolem własnym zwolenników „NEW AGE”. Tak jak gąsienica zawija się w kokon, przemienia się i wychodzi w formie motyla, tak ludzkość przechodzi z dawnej epoki w nową erę. Gąsienica oznacza minioną epokę, w której ludzkość żyła według tradycji." http://www.jp2w.pl/pl/38862/0/Symbole_zla.html

To już nie pierwszy raz, gdzie dostaje przesłanki o new age. Niepokoi mnie to coraz bardziej.

Jeśli interesuje Was, czym dokładnie jest New Age - zachęcam do przeczytania tego artykułu. Wszystko tam zostało napisane.
Share:

2 komentarze:

  1. Nominowałam Cię do Liebster Award. Jeśli masz ochotę wziąć udział w zabawie, to zapraszam na mojego bloga, tam pod ostatnim postem wszelkie szczegóły. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. nie ja się w takie zabawy nie bawie, ale zagladne xd

    OdpowiedzUsuń